Z wizytą u weterynarza

4 października grupa Ekoludków wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia.

Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny oraz dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt i z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Cała nasza grupa dziękuje Pani Annie Połockiej-Teperek za to ciekawe spotkanie!

Data dodania: 2022-10-10 13:56:06
Data edycji: 2022-10-10 14:05:52