Europejski Dzień Logopedy

6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. W Polsce święto jest organizowane od 2007 roku.  Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy logopedycznej  osobom  z zaburzeniami mowy.

Z tej okazji każda z grup wraz z wychowawcą odwiedziła gabinet logopedyczny w naszym przedszkolu. Dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach logopedycznych miały okazję zapoznać się z pracą logopedy i narzędziami logopedycznymi. Wszystkie przedszkolaki wykonywały ćwiczenia aparatu artykulacyjnego oraz ćwiczenia aparatu oddechowego. Robiliśmy śmieszne miny, zdmuchiwaliśmy piórka i przenosiliśmy za pomocą słomki elementy papieru. Chętne dzieci zmierzyły się z łamańcami językowymi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Data dodania: 2024-03-06 19:33:52
Data edycji: 2024-03-06 20:11:55