Dzień wody - Biedronki

Dzień Wody - niebieski dzień w przedszkolu

22 marca w naszej grupie odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody, a szczególnie jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt, roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały  skąd się bierze się deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Robiliśmy kolorową pianę w wodzie oraz eksperyment z wędrującą wodą. Rozwiązywaliśmy zagadki, zamieniliśmy się w krople wody i wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka,a co najważniejsze rozumieją, że należy oszczędzać wodę.

Data dodania: 2024-03-25 14:30:47
Data edycji: 2024-03-25 14:43:17