Z kodowaniem za pan brat!

W ostatnim czasie na zajęciach z kodowania Ekoludki tworzyły informacje i odczytywały je za pomocą kropelkowego kodu. Dzieci układały rytmy, a następnie wykonywały przypisane rozmiarom kropel czynności. Innym, wykonanym przez przedszkolaki zadaniem było dopasowywanie w odpowiednie miejsca kropel według dwóch cech: kształtu i wielkości.

W okresie wielkanocnym oprócz rozmów dotyczących świątecznych przygotowań i tradycji dzieci wykonywały dyktanda graficzne- powstały wielkanocny koszyczek i kurczaczek.

Został poruszony również temat ochrony środowiska. Przedszkolaki skupiły się na segregowaniu odpadów, łącząc aktywności z kodowaniem. Ekoludki stworzyły kod odpowiadający poszczególnym kontenerom, a wcześniej pogrupowały odpady według ich rodzaju.

W trakcie zajęć o tematyce zwierzęcej dzieci rozwijały orientację przestrzenną. W swojej wyobraźni kierowały kropką i reagowały na polecenia dotyczące poruszania się jej, wydając przy tym odgłosy zwierząt, które dzieci napotkały na drodze. Ekoludki odczytywały kody i wybrały odpowiadający ustawionym zwierzątkom na macie.

Data dodania: 2022-05-04 21:37:52
Data edycji: 2022-05-05 06:56:32