''Uwolnij książkę''

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w ogólnoświatowej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania.

Uwalnianie książek (krążenie książek) - to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

Książki będą wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym w przedszkolnej szatni. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem „Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania.

To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

Krok po kroku…. Czyli zasady naszej akcji:

1. przynieś książkę którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.
  2. Książki będą zbierane od 24 lutego.

Wszystkie książki będą wystawione na naszym bookcrossingowym regale w szatni. Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieś z powrotem do przedszkola, odkładając ją na półkę, a zabrać kolejną. Zostanie bookcrosserem jest dziecinnie proste wystarczą dobre chęci i oczywiście książki. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.

Data dodania: 2022-02-22 16:22:47
Data edycji: 2022-02-23 09:19:26