Święto Odzyskania Niepodległości - Przedszkole numer 3 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

Święto Odzyskania Niepodległości

W tym roku lekcji patriotyzmu uczyÅ‚y dzieci z grupy Ekoludki i Mali Odkrywcy. InscenizacjÄ™ sÅ‚owno–muzycznÄ… przedszkolaki zaprezentowaÅ‚y kilkakrotnie: dla dzieci z przedszkola oraz dla uczniów szkoÅ‚y. SwojÄ… obecnoÅ›ciÄ… uÅ›wietnili uroczystość pani Anna Monist, Radna Rady Miasta oraz panie dyrektor pani Iwona Lisowska i pani Beata Karaban. W atmosferÄ™ powagi na poczÄ…tku wprowadziÅ‚ wszystkich odÅ›piewany Hymn Narodowy.  Dzieci zaprezentowaÅ‚y montaż sÅ‚owno-muzyczny o treÅ›ciach patriotycznych. TreÅ›ci piosenek Å›piewanych przez dzieci podkreÅ›liÅ‚y uroki i piÄ™kno naszej Ojczyzny. Na uroczystoÅ›ci nie zabrakÅ‚o również taÅ„ców ludowych. Dzieci z najstarszej grupy w piÄ™knych strojach zataÅ„czyÅ‚y „Krakowiaka”.

Poprzez kultywowanie uroczystoÅ›ci narodowych nasze maluchy uczÄ… siÄ™ patriotyzmu, ksztaÅ‚tujÄ… pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. PoznajÄ… symbole narodowe. Jak co roku przedszkolaki zdaÅ‚y swój egzamin z historii i udowodniÅ‚y, że posiadajÄ… ogromnÄ… wiedzÄ™ o Polsce i naszej Ojczyźnie.

Data dodania: 2018-11-13 19:53:56
Data edycji: 2018-11-13 21:04:44

I to siÄ™ nazywa marzenie.