Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W drugą sobotę września przypada Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Tego dnia poznaliśmy zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Pomogła nam w tym książka Izabeli Michty pt. „Łukasz ratuje misia, jak udzielać pierwszej pomocy”, którą przeczytała nam nasza pani. Mały Łukasz jest świadkiem, jak jego mama udziela pierwszej pomocy starszemu panu, który zasłabł w cukierni. Chłopiec jest pod wielkim wrażeniem wiedzy i zdecydowanego działania swojej mamy i sam też chciałby umieć ratować czyjeś życie. Postanawia więc poćwiczyć na swoim misiu. Również my poćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy na naszym przedszkolnym misiu. Nauczyliśmy się jak prawidłowo wiązać bandaż na ranie, jak resuscytować osobę nieprzytomną oraz przypomnieliśmy sobie pod jaki numer dzwonić gdy wydarzy się wypadek. Zajęcia bardzo nam się podobały.

Data dodania: 2022-09-22 21:14:30
Data edycji: 2022-09-22 21:19:47