Pierwszy Dzień Jesieni

W dniu dzisiejszym tj. 23 września 2021r. przedszkolaki z grupy Krasnoludki pożegnały lato i powitały porę roku jesień. Jest to bardzo kolorowa pora roku. Na początku dzieci wysłuchały wiersz Bożeny Formy pt. „Przybywa Jesień”. Wychowankowie odpowiadali na zadawane im pytania, które dotyczyły darów jesieni. Następnie zuchy – przedszkolaki opisywały obrazek pt. „Jesień w sadzie”. Dzieci dowiedziały się jak nazywają się drzewa owocowe ( grusza, jabłoń, śliwa ), które możemy spotkać w sadzie, jakie owoce i warzywa daje nam pora roku jesień oraz poznały zwyczaje niektórych zwierząt przygotowujących się do późnej jesieni i zimy. Na koniec dzieci ubrały panią Jesień w kolorowe liście.

Data dodania: 2021-09-24 08:01:19
Data edycji: 2021-09-25 00:41:07