Jesienne witaminki - Przedszkole numer 3 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

Jesienne witaminki

W piÄ…tek 12 października byÅ‚o w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy Ekoludki na zajÄ™ciach wÅ‚asnorÄ™cznie przygotowaÅ‚y pyszne, witaminowe saÅ‚atki.  ByÅ‚y jabÅ‚ka, gruszki, banany, winogrona, marchewki, jajka, por, seler.  Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i warzyw. Każdy ochoczo zabraÅ‚ siÄ™ do pracy. DokÅ‚adnie umyliÅ›my rÄ…czki, a nastÄ™pnie posegregowaliÅ›my umyte wczeÅ›niej przez paniÄ… owoce. Każdy dostaÅ‚ tackÄ™, nożyk i tak przystÄ…piliÅ›my do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiÅ‚y i przyrzÄ…dzaÅ‚y saÅ‚atkÄ™ owocowÄ… i warzywnÄ… przestrzegajÄ…c zasad bezpieczeÅ„stwa przy posÅ‚ugiwaniu siÄ™ nożem. PrzyrzÄ…dzanie saÅ‚atek daÅ‚o dzieciom wiele satysfakcji jednoczeÅ›nie uÅ›wiadamiajÄ…c jak ważnÄ… rolÄ™ odgrywajÄ… witaminy we wÅ‚aÅ›ciwym funkcjonowaniu organizmu. SaÅ‚atka udaÅ‚a siÄ™, wyszÅ‚a wspaniale!

Data dodania: 2018-10-15 16:56:52
Data edycji: 2018-10-15 17:15:44

I to siÄ™ nazywa marzenie.