Dzień Motyla w Ekoludkach

14 marca, w ramach Dnia Motyla dzieci z grupy Ekoludków uczestniczyły w zabawach tematycznych. Zajęcia rozpoczęły się od teatrzyku cieni, podczas którego dzieci wysłuchały bajeczkę o smutnej gąsienicy. Następnie Ekoludki zaznajomiły się z cyklem rozojowym motyla. Miały również okazję do zapoznania się z wyglądem motyli występujących  w Polsce oraz uzyskały wiedzę na temat znaczenia motyli w przyrodzie. Dzieci wspólnie z nauczycielem ułożyły na macie do kodowania kolorowego owada. Ogromną radość sprawiło Ekoludkom tworzenie prac plastycznych w dużym formacie. Dzieci pozowały do zdjęć z przygotowanymi przez nie skrzydłami, dzięki czemu wcieliły się w unikatowe gatunki motyli!

Data dodania: 2022-03-16 19:21:56
Data edycji: 2022-03-16 19:39:31