Walentynki

14 lutego dzieci świętowały Dzień Zakochanych. Dla przedszkolaków Walentynki to okazja do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzać czas. Sala udekorowana  została walentynkowymi serduszkami. Przedszkolaki zaś tego dnia przybyły ubrane w czerwone stroje. Dzień rozpoczęliśmy od  zabawy przy piosence „Serduszko przyjaźni”. Wywołaliśmy „burze mózgów” na temat co znaczą słowa „kogoś kochać”, „miłość”. Dzieci zostały zapoznane z legendą o św. Walentym. Tego dnia każdy mógł się stać „cichym przyjacielem” wylosowanej osoby. Co robi cichy przyjaciel? Podrzuca rysunki-niespodzianki, pomaga posprzątać, bawi się z kolegą, zaskakuje miłymi słowami. Ważne, by nie zdradzić się i próbować pozostać cichym przyjacielem do końca dnia….a może tygodnia….miesiąca. Tego dnia przedszkolaki wykonały również tradycyjne kartki walentynkowe dla „cichego przyjaciela”

Data dodania: 2020-02-14 15:18:04
Data edycji: 2020-02-14 15:30:30