Spotkanie z żołnierzem

28 maja nasza grupę odwiedził tata Olka . Jest on czynnym żołnierzem naszego wojska. Spotkanie rozpoczęło się od oglądania zawartości plecaka żołnierskiego oraz pogadanki na temat zawodu – żołnierz. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie ,, przeprawa przez las”. Poznały tajemnicze gesty i znaki żołnierzy. Uczyły się bezszelestnie poruszać w terenie. Nasz gość zaprezentował również pozycje strzeleckie, pokazał dzieciom zdjęcia, jak wygląda w pełnym uzbrojeniu na poligonie. Dzieci uczyły się żołnierskiego kroku marszowego. Było przy tym dużo śmiechu. Odpoczywały na macie i przymierzały ubiór żołnierza. Na koniec Tata Olka opowiedział nam o swojej pasji grze w piłkę nożną. Pokazał strój piłkarza oraz zdjęcia z meczu. Dziękujemy!!!

Data dodania: 2019-06-17 10:27:27
Data edycji: 2019-06-17 11:02:59