Wycieczka do sali edukacyjnej ''Ognik''

Dnia 13 października dzieci z grupy „Mali Odkrywcy” wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Maluchy miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Bardzo dziękujemy panu strażakowi, który przeprowadził zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Przedszkolaki zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

Data dodania: 2021-10-15 14:06:30
Data edycji: 2021-10-15 14:11:59