„Sen Żyrafy” projekt edukacyjny

W styczniu w grupie Biedronek został przeprowadzony projekt „Sen Żyrafy”, składał się z pięciu zajęć, realizowanych w ciągu pięciu dni. Motywem przewodnim jest historia o małej żyrafie, która zostaje znaleziona w przedszkolu. Z dziećmi uczyliśmy się "języka żyrafy" (czterech kroków Porozumienia Bez Przemocy - obserwacja, uczucie, potrzeba, prośba), aż w końcu żyrafionkto znalazło swoją mamę. Mama opowiedziała dzieciom o swoim śnie, w którym śniła o takich relacjach między ludźmi,  jakich życzyłaby sobie na co dzień. Kontynuacją tych zajęć jest stworzenie kącika „Żyrafy” gdzie dzieci uczą się rozwiązywać sytuacje konfliktowe zgodnie z czterema krokami.

Data dodania: 2020-01-24 12:06:07
Data edycji: 2020-01-24 12:08:12